rusztowanie jezdne

Dlaczego warto kupować rusztowania jezdne?

Ze względu na dość niebezpieczny charakter pracy, roboty wysokościowe wymagają odpowiedniego sprzętu. Akcesoria, takie jak drabina, czy rusztowanie, powinny być odpowiednio dostosowane do rodzaju prac oraz terenu, na którym stoją. Źle dopasowane, a także złej jakości akcesoria mogą doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku, dlatego zakup tych konstrukcji powinien być dokładnie przemyślany.

Wygodne w użyciu rusztowanie

 rusztowanie jezdneDo nieco bardziej wymagających prac wysokościowych, takich jak kładzenie elewacji, czy malowanie ścian, dużo praktyczniejsze od zwykłych drabin okażą się rusztowania. Aby pracownicy czuli się na dużej wysokości całkowicie bezpiecznie oraz komfortowo, warto zainwestować w nowoczesne rusztowanie jezdne. Rusztowania te są bardzo wygodne ze względu na zamontowane specjalne kółka, umożliwiające dowolne przesuwanie rusztowania. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy pracach wymagających dużej mobilności, takich jak np. malowanie ścian. Dzięki kółkom, nie będzie konieczne rozkładanie i ponowne montowanie rusztowania ? w łatwy sposób wystarczy je przesunąć na wybraną odległość. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, kółka tych konstrukcji mają funkcję blokowania. Likwiduje to ryzyko związane z niekontrolowanym, samoistnym przesunięciem się rusztowania. Dodatkową stabilność podczas blokady kół zapewniają specjalne podpory, które są proste do montażu i demontażu.

 rusztowanie jezdneOgromnym atutem nowoczesnych rusztowań jezdnych jest możliwość regulacji rolek jezdnych, co umożliwia pracę nawet na bardzo nierównym terenie, takim jak schody. Rusztowania pozwalają na pracę na wysokości nawet ponad 14 metrów. Pomimo ogromnych rozmiarów, montaż i demontaż konstrukcji jest bardzo prosty, dzięki lekkim ramom. Duży podest zapewnia komfort pracy, przy jednoczesnym rozstawieniu wielu narzędzi. Wybierając rusztowanie, warto zwrócić uwagę na łatwość zmiany wysokości pomostów. Godne uwagi są te konstrukcje, w których zmiana miejsca położenia pomostu nie wymaga demontażu i ponownego instalacji całego rusztowania. Nie tylko pozwoli to zachować komfort pracy użytkownikom rusztowania, ale również będzie miało duży wpływ na dynamikę i wydajność pracy. Wysokiej jakości nowoczesne rusztowania pozwalają na zachowanie komfortu pracy, a także przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo.

Dlatego wybierając rusztowanie na plac budowy warto zwracać uwagę na konstrukcje solidne, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Typ wybranego rusztowania zależy w szczególności od zapotrzebowania. Godne uwagi są jednak rusztowania jezdne z opcją wymiany kół na zwykłe podstawki. Decydując się na tak wielofunkcyjną konstrukcję można mieć pewność, że posłuży ona przez długie lata.

Dodaj komentarz