sprzedaż domu z rzeczoznawcą

Dlaczego warto korzystać z usług rzeczoznawcy?

W obecnym czasie coraz bardziej popularne staje się korzystanie z usług profesjonalnych rzeczoznawców majątkowych. Nic dziwnego, gdyż tego typu usługi w pewnych sytuacjach są koniecznością, w pewnych zaś ? mogą być sporym ułatwieniem. Przede wszystkim zaś, pozwalają na szybką sprzedaż nieruchomości bez straty dla jej dotychczasowego właściciela. Na cenę nieruchomości wpływa bowiem szereg bardzo różnych czynników, z których każdy może obniżyć, ale także i zwiększyć początkową cenę danej nieruchomości.

Współpraca z profesjonalnym rzeczoznawcą

sprzedaż domu Sprzedawanie, nieruchomości po początkowej cenie jej zakupu jest więc bardzo złym pomysłem, gdyż nie uwzględnia takich ważnych czynników, jak warunki lokalizacyjne danej nieruchomości, jej stan techniczny, czy też wyposażenie jej w pewne udogodnienia techniczne. Dlatego właśnie tak popularny staje się rzeczoznawca nieruchomości z warszawy, szczególnie ten mający spore doświadczenie. Oprócz sytuacji sprzedaży, może on się okazać niezwykle przydatny, a nawet niezbędny w wielu innych sytuacjach. Warto tutaj wspomnieć na przykład o sytuacji chęci zakupu jakiejś nieruchomości na kredyt. W takiej sytuacji, wycena danej nieruchomości wymaga każdorazowo bank, któremu jest ona potrzebna do analizy ryzyka związanego z podpisaniem umowy kredytowej z klientem.

sprzedaż domu z rzeczoznawcąW przypadku chęci zakupu nieruchomości z własnych środków finansowych taki obowiązek oczywiście nie istnieje, ale również warto skorzystać z tej opcji. Da to pewność, czy oferowana przez sprzedawcę wycena jest zgodna z rzeczywistością i czy podczas transakcji zakupu nie przepłaci się w stosunku do realnej ceny nieruchomości. Oczywiście, w takiej sytuacji potrzebna jest zgoda dotychczasowego właściciela na dokonanie takiej wyceny. Koszt usługi profesjonalnej wyceny nieruchomości zazwyczaj ogranicza się do kosztu w granicach od kilkuset do około tysiąca złotych. Jest to bardzo mała kwota w porównaniu do tej, którą można by było stracić w przypadku samodzielnej, nieadekwatnej wyceny sprzedawanego domu, czy też mieszkania. Warto jednak pamiętać o konieczności sporządzenia takiej wyceny nie wcześniej niż na kwartał przed jej sprzedażą, gdyż cena domu może się zmieniać tak naprawdę z dnia na dzień.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób zastanawia się nad nawiązaniem współpracy z profesjonalnym rzeczoznawcą nieruchomości. Nic dziwnego, gdyż usługi takiego specjalisty, mogą się okazać bardzo przydatne w wielu różnych sytuacjach, na przykład w sytuacji kupna ? sprzedaży domu, mieszkania, bądź też nieruchomości komercyjnej, generującej dochody.

Dodaj komentarz