haki do zawiesi łańcuchowych

Czym powinny się cechować haki do zawiesi łańcuchowych?

Obecnie do transportu różnych ładunków wykorzystywane są bardzo często zawiesia transportowe. Są to specjalne pasy, w których przewożony ładunek może być przetransportowany w wybrane miejsce. Kluczowe jest jednak zastosowanie elementu, który umożliwiałby podczepienie zawiesi. Zazwyczaj takim elementem okazują się być specjalnie dobrane haki, których obecnie występuje duża ilość. W wielu sytuacjach bowiem najbardziej odpowiednie mocne haki mogą być bardzo różne, zależnie od rodzaju przewożonego ładunku, jak również od rodzaju zawiesi wykorzystanych do transportu.

Mocne haki do zawiesi, pewny transport ładunku

haki do zawiesi łańcuchowychZ całą pewnością należy przy wyborze i poszukiwaniach tego najmocniejszego haka brać pod uwagę jakość jego wykonania, jego kształt oraz klasę. Kluczowym parametrem może być również wytrzymałość wyrażana zazwyczaj w kilogramach bądź tonach, która musi być ściśle dopasowana do wagi przewożonego ładunku. Bardzo popularnym rodzajem haków, które cieszą bardzo wysokim udźwigiem, mogą być mocne haki w kształcie litery J. Takie mocne haki do zawiesi łańcuchowych mogą spokojnie poradzić sobie z transportem towarów wykraczających znacznie powyżej 2 ton, nawet w przypadku podczepienia ich do zawiesi poliestrowych. Bardzo ważne jest, aby zwrócić przy wyborze tego haka na jego klasę, wyrażająca przede wszystkim jego szacowaną wytrzymałość. Minimalnym wymogiem jest stosowanie haków o klasie 8, popularne są jednak również te klasy 10. Ze względu na bezpieczeństwo utworzonego połączenia pomiędzy zawiesiem transportowym, a przewożonym ładunkiem bardzo ważne jest, aby wykorzystywać jedynie te haki, które w jakiś sposób zostały zabezpieczone przed atakiem korozji.

haki do zawiesi łańcuchowychZabezpieczenie to może stanowić na przykład pomalowanie takiego właśnie haka na sposób proszkowy. Aby nie mieć żadnych wątpliwości, jeżeli chodzi o wytrzymałość wykorzystywanego haka w celach transportowych, konieczne jest upewnienie się, że spełnia on ważne normy bezpieczeństwa. Są one wymagane w stosunku do akcesoriów transportowych przez Unię Europejską. Wymogiem, który jest niezbędny najczęściej w takich sytuacjach są normy EN 1677, EN ISO 12100:2010, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze haka.

W obecnym czasie szczególną uwagę przykłada się do wyboru tych najbardziej odpowiednich akcesoriów transportowych. Ich rola jest bardzo ważna, gdyż ich jakość będzie decydować o tym, czy na przykład nie odczepią się one w czasie transportu. Akcesorium mającym zdecydowanie największe znaczenie w takiej sytuacji są haki transportowe, które można bezproblemowo podłączyć na przykład do zawiesi transportowych.