Tiry na drodze

Czym powinna się wyróżniać plandeka do naczepy?

W obecnym czasie do jednego z częściej spotykanego wyposażenia do samochodów ciężarowych zaliczyć należy plandeki. To właśnie one odpowiedzialne są za zapewnienie odpowiedniej ochrony przed zniszczeniem, przewożonych na naczepie pojazdu towarów. Plandeki odgrywają również bardzo ważną rolę w kontekście zabezpieczenia towarów przed ich spadnięciem. Obecnie wybór plandek jest bardzo szeroki, przez co wielu z kierowców może mieć pewne problemy z ich doborem.

Jaka plandeka do naczepy jest najlepsza?

Tiry jadące drogąZdecydowanie najważniejsze jest, aby przed ich wyborem zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Plandekę powinna bowiem zawsze wyróżniać odpowiednia wytrzymałość, szczególnie na zmienne warunki atmosferyczne. Chodzi tutaj szczególnie o wilgoć, o wszelkie wahania temperatury oraz silny wiatr. Oprócz tego oczywiście, plandeki cechować powinna zawsze odporność na uszkodzenia mechaniczne. Materiał, z którego zostały wykonane, nie powinien mieć tendencji do nadmiernego rozciągania się czy też do przerywania. Zazwyczaj do wykonania takich akcesoriów ochronnych wykorzystywane jest wysokiej jakości tworzywo PCV. Dostępne jest ono w różnej gramaturze, pozwalając na uzyskanie plandeki o zróżnicowanym stopniu wytrzymałości. Jeżeli chodzi o solidne plandeki do naczep, to ich gramatura mieścić się będzie w zakresie od 600 do 900 g/m2. Im jest ona większa, tym większej zazwyczaj wytrzymałości oczekiwać można od tego akcesorium.

Tiry na drodzeNajlepszym wyborem jest z całą pewnością zakup tych plandek, które przygotowane zostały na indywidualne zamówienie. Dzięki temu będą one mogły być idealnie przystosowane do konkretnego rozmiaru danej naczepy, co pozwala na szczelne pokrycie naczepy płachtą. Spora powierzchnia większości plandek powoduje, że mogą być one wykorzystywane również w celach reklamowych. W takiej sytuacji można zyskać, wyróżniający się wyjątkową wytrzymałością, sposób na reklamowanie usług swojej firmy. Ważne jest również, aby plandeki zamawiać jedynie u doświadczonych i godnych zaufania, polskich producentów.

Wybór odpowiedniej plandeki do TIRów odgrywa bardzo ważną rolę. To właśnie taka niepozorna płachta odgrywa bowiem bardzo ważną rolę w kontekście prawidłowej ochrony przewożonego towaru przed jego zniszczeniem czy też zgubieniem. Z tego też względu bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czym kierować się przy wyborze takiego akcesorium. Najważniejsze jest, aby wyróżniało się one odpowiednią wytrzymałością, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak też i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Tylko w takiej sytuacji, korzystanie z plandeki będzie miało sens.

Dodaj komentarz