termodrewno

Czym jest i do czego wykorzystuje się termodrewno?

Termodrewno to surowiec, który przeszedł przez obróbkę termiczną, aby zyskać nowe, dodatkowe właściwości. Drewno po modyfikacji staje się znacznie trwalsze i stabilniejsze. Jest również bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, wodę czy wilgoć. W wyniku termowania otrzymuje się znacznie ciemniejszy kolor drewna. Im dłużej trwa wygrzewanie surowca, tym w efekcie będzie on bardziej brązowy.

Różne rodzaje termodrewna

termodrewnoJak cechy drewna po obróbce termicznej wpływają na jego zastosowanie? Surowiec tego typu najczęściej wykorzystuje się do budowy tarasów zewnętrznych. Cieszy on się zaufaniem wielu klientów, właśnie przez swoją wysoką odporność na wilgoć. Wykonanie tarasu ze zwykłego drewna może z czasem doprowadzić do osłabienia konstrukcji, co w konsekwencji prowadzi do zniszczenia surowca. Wytrzymałe termodrewno może występować w wielu rodzajach. Na rynku pojawiają się między innymi deski dębowe, jesionowe, bukowe, a także sosnowe. Po obróbce termicznej przypominają one odmiany drewna egzotycznego. Osoby nieposiadające tarasu wciąż mogą cieszyć się z właściwości tego niezwykłego surowca. Można go wykorzystać między innymi do budowy elewacji budynków, okien, drzwi, mebli ogrodowych, czy do stworzenia obudowy basenów. Okazuje się, że sprawdzi się on również wewnątrz budynków. Szczególnie zalecany jest montaż desek z termodrewna w miejscach, gdzie występuje zmienna wilgotność.

termodrewnoSą to chociażby domy w okresie grzewczym, lecz świetnie sprawdzą się również w łazienkach, kuchni czy w saunie. Surowiec jest pozbawiony wszelkich bakterii i pasożytów, przez co staje się całkowicie bezpieczny. Wielogodzinne wygrzewanie drewna sprawiło, że wyeliminowane zostały związki, które emitują formaldehyd. Z termodrewna została usunięta żywica, a dodatkowo surowiec zyskał dużo większe właściwości izolacyjne. Sposób czyszczenia i konserwacji desek pozostaje niezmienny. Cena zakupu zależna jest od długości przeprowadzanej obróbki termicznej, wielkości i szerokości desek. Wszystkie parametry można przedstawić indywidualnie producentowi.

Właściwości desek po obróbce termicznej pozwalają często na zaoszczędzenie wielu pieniędzy na ewentualne naprawy, a także zapewniają zupełnie inny, ciekawy wygląd. Surowiec jest bezpieczny, dlatego można go bezproblemowo stosować nawet w domach, gdzie znajdują się małe dzieci. Termodrewno stworzone zostało z myślą o zewnętrznym zastosowaniu, jednakże można bezproblemowo zamontować je również wewnątrz budynków w miejscach, gdzie jest wysoka wilgotność powietrza.

Dodaj komentarz