Czy warto wybierać skrzynie transportowe ze sklejki?

Pośród wielu różnych rodzajów opakowań transportowych to te wykonane ze sklejki cieszą się szczególnym i niesłabnącym zainteresowaniem. Mają one bowiem szereg cech, których nie posiadają żadne inne, konkurencyjne rozwiązania. Wyróżniają się więc one wysokim poziomem trwałości, jak również bardzo niską masą własną. Szczególnie ta ostatnia właściwość wydaje się być obecnie istotna dla większości przedsiębiorstw z branży logistycznej.

Skrzynie do transportu ze sklejki – jakie są ich zalety?

Dotychczas bowiem wszystkie stosowane solidne opakowania były bardzo ciężkie. Z jednej strony bardzo niekorzystnie wpływało to na kwestie załadunku czy też rozładunku towaru. Z drugiej zaś generowało dodatkowe obciążenie dla pojazdu transportowego, które nie było bezpośrednio związane z przewożonymi w ten sposób towarami. Przykładem opakowań o takich niekorzystnych właściwościach są z pewnością te wykonane z drewna bądź też z metalu. To właśnie dla nich dobrym zastępstwem może być solidna skrzynia transportowa ze sklejki. Głównym jej wyróżnikiem jest połączenie opisanej już wcześniej niewielkiej wagi z bardzo wysoką wytrzymałością. Powoduje to więc, że szczególnie często sięga się po nią w przypadku transportu drogą lotniczą. To właśnie tam bardzo ważną rolę odgrywają opisane powyżej właściwości. Skrzynie ze sklejki to opakowania odporne na czynniki takie jak wibracje czy też nawet punktowe, silne uderzenia. Oczywiście przekłada się to bezpośrednio na możliwość znacznie skuteczniejszego zabezpieczenia z ich pomocą przewożonego towaru. Co więcej zabezpieczenie to będzie bardzo wysokie nawet w przypadku nieostrożnego obchodzenia się z ładunkiem. Opakowania, które stworzone zostały ze sklejki zdecydowanie najczęściej produkowane są na wymiar. Właśnie dzięki temu możliwe jest gwarantowanie przez nie zdecydowanie pewniejszej ochrony niż ma to miejsce w przypadku jakiegokolwiek opakowania drewnianego. Jednocześnie dzielą one z nim możliwość bezproblemowego poddawania się procesem recyklingu. Opakowania ze sklejki w przypadku ich uszkodzenia stosunkowo łatwo jest również naprawiać.

Opakowania transportowe ze sklejki cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Coraz częściej traktowane są one również jako znacznie bardziej praktyczna alternatywa dla opakowań stworzonych z drewna. Są wytrzymałe, a jednocześnie bardzo lekkie co wpływa na ich wysoką popularność w przypadku transportu lotniczego. Jednocześnie są również rozwiązaniem ekologicznym, gdyż podobnie jak skrzynie drewniane te ze sklejki poddają się łatwo i szybko recyklingowi.

Po skrzynie transportowe zapraszamy na www.holzverpackung-huefingen.com.

Dodaj komentarz