Czy strzecha sprawdza się jako surowiec do stworzenia dachu?

Materiały, które dotychczas były najczęściej wykorzystywane do stworzenia dachu, w postaci na przykład blachy dachowej, czy też dachówki, są coraz trudniej dostępne i coraz droższe. Właśnie z tego względu, poszukuje się dla nich coraz łatwiej dostępnej, ale także i równie trwałej alternatywy. wydaje się, że taką właśnie alternatywą mogłaby być strzecha.

Strzecha na dach

Ten rodzaj pokrycia dachowego, wraz z biegiem czasu cieszy się coraz większym poziomem popularności. Warto jednak pamiętać, że będzie tak jedynie w tej sytuacji, kiedy dach ze strzechy będzie utworzony przez profesjonalistów. Tylko w takim wypadku, można uzyskać praktycznie wszystkie najbardziej istotne zalety płynące z wykorzystywania dachu ze strzechy których jest naprawdę bardzo dużo. Przede wszystkim, warto tutaj wspomnieć o fakcie, że tego rodzaju dachu są najlepszym sposobem na zachowanie we wnętrzu domu, bardzo komfortowego mikroklimatu. Tym samym, niezależnie od aktualnie panującej na zewnątrz budynku temperatury, panujące w nim warunki, okażą się wyjątkowo komfortowe dla poszczególnych domowników. Właśnie takie zalety, jest w stanie zapewnić naturalna strzecha – dach z niej wykonany, jest również jednak niezwykle trwały. Ta trwałość, jest również widoczna, gdy mowa jest o odporności na ogień. W sytuacji, właściwej obróbki strzechy, która przeznaczona jest na budowę dachu, jest ona pozbawiona nadmiaru powietrza, które jest z kolei czynnikiem głównym, powodującym ułatwione rozprzestrzenianie się ognia. Tym samym, w przypadku gdy ogień zetknie się ze strzechą, spowoduje to jedynie bardzo powierzchowne opalenie się powierzchni strzechy, a ogień, nie jest w stanie praktycznie strawić tak utworzonego dachy w całości.

Dach ze strzechy, okazuje się być jednak również tym rodzajem pokrycia dachowego, które jest w stanie doskonale rozkładać nawet ekstremalnie duże ciężary, które mogą wynikać na przykład ze znajdującego się na powierzchni dachu ze strzechy śniegu. Tym samym, w przypadku takich właśnie dachów, nie ma praktycznie żadnego ryzyka zawalenia się tej konstrukcji. Dachy które wykonane zostały ze strzechy, pochwalić się mogą szeregiem różnych, bardzo istotnych zalet. Wysoki poziom ekologiczności takiej właśnie konstrukcji, z pewnością nie jest jednak czynnikiem przemawiającym najbardziej za wykorzystywaniem takiego pokrycia dachowego. Co najmniej równie istotna jest bowiem jego znacznie zwiększona wytrzymałość, oraz zapewniana przez tego rodzaju pokrycie dachowe, odpowiednia cyrkulacja powietrza, ułatwiająca zachowanie odpowiedniej temperatury w domu.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat dachów ze strzechy zapraszamy na www.strzecha.com.pl!

Dodaj komentarz