hala magazynowa

Czy budowa hali z płyty warstwowej się opłaca?

W obecnym czasie, coraz większa liczba przedsiębiorstw wymaga odpowiednio dużej siedziby do swobodnego funkcjonowania. W takich wypadkach, budynki, tworzone tradycyjnymi metodami, mogą się kompletnie nie sprawdzić. W ich przypadku, zarówno czas i koszt budowy mogą się okazać dla nowo powstających przedsiębiorstw nieakceptowalne. Wszystko z tego względu, że koszty budowy takiego budynku są naprawdę wysokie, dodatkowo trwa to bardzo długo.

Profesjonalna budowa z płyty warstwowej

hala magazynowaRelacja inwestycji nie jest możliwa także na przykład zimą, ze względu na czas, który taki budynek potrzebuje na obeschnięcie. Dobrą alternatywną okazuje się być dla nich opłacalna budowa hali z płyty warstwowej. Jest to specjalna konstrukcja, tworzona z gotowych modułów, wzmocnionych, oraz odizolowanych z pomocą okładziny z płyt warstwowych. Takie rozwiązanie okazuje się być znacznie bardziej opłacalne niż budynki betonowe, czy też murowane. Przede wszystkim, opłacalność takiej hali wynika z bardzo krótkiego czasu budowy takiego właśnie budynku. W wielu sytuacjach, czas budowy nie przekracza tutaj doby, chociaż będzie to zależne oczywiście od oczekiwanego rozmiaru takiego budynku. Jest to bardzo ważne dla wielu nowych powstałych przedsiębiorstw, których właścicielom zależy przede wszystkim na możliwości jak najszybszego rozpoczęcia działalności.

halaPrace związane z budowa, wykończeniem oraz wyposażeniem hali z płyty wiórowej zamykają się w maksymalnie 8 tygodniach, przy czym podobne prace związane z budową budynku murowanego trwają nawet kilka miesięcy. Jest to już czas zupełnie nieakceptowalny dla większości przedsiębiorców, nawet pomimo wielu zalet, jakie budynki murowane posiadają. Hale tego typu to też możliwość ich swobodnej przebudowy oraz rozbudowy. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie aby dobudować do niej kolejny moduł, co w przypadku budynków tradycyjnych jest znacznie trudniejsze. W ich przypadku zawsze jest to związane bowiem z koniecznością wyburzenia ścian. Kolejnym czynnikiem, wpływającym na opłacalność hali z płyt wiórowych jest fakt, że uzyskanie zgody na jej budowę związane jest z koniecznością załatwienia znacznie mniejszej ilości formalności.

W obecnym czasie bardzo popularne stały się budynki modułowe. Korzysta się z nich przede wszystkim, podczas tworzenia siedziby dla różnego przeznaczenia obiektów przemysłowych. Ogromną zaletą tak tworzonych budynków jest przede wszystkim bardzo krótki czas w którym one powstają. Co więcej, wcale nie muszą one odbiegać od tych tradycyjnych na przykład pod względem wytrzymałości, czy też parametrów izolacyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.hale-budowa.pl!

Dodaj komentarz