silosy do zboża

Co wyróżnia silosy płaskodenne?

Uprawa zbóż wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań do przechowywania zebranego ziarna. Tym rozwiązaniem, które jest obecnie dominujące są oczywiście silosy, które są dostępne w kilku wersjach. Coraz większą popularnością obecnie cieszą się te typu płaskodennego. Doskonale sprawdzać się one będą do długoterminowego magazynowania suchego ziarna różnego typu.

Przechowywanie ziaren

rolnicze silosy zbożowe płaskodenneNa przykład w silosach płaskodennych bardzo często przechowywane są suche ziarna zbóż, rzepaku czy też kukurydzy. Rozwiązanie te jest wykorzystywane również do przechowywania roślin strączkowych oraz innego typu materiałów sypkich. Cechą odróżniającą silosy takie, jak rolnicze silosy zbożowe płaskodenne, jest bardzo wysoka jakość wykonania pozwalająca na korzystanie z nich przez dłuższy czas. Dobrej jakości silosy tego typu są tworzone najczęściej z najwyższej jakości szwedzkiej stali. Zazwyczaj dominuje tutaj wykorzystywanie blachy płaskiej. Daje to całej konstrukcji znacznie większą ogólną stabilność, przekładająca się na bardziej wytrzymałą i odporną na odkształcenia konstrukcję. Wyraża się to przede wszystkim w większej grubości ścian takiego silosu, co z kolei ma przełożenie na zmniejszone osadzanie się pyłów oraz ziarna na wewnętrznych ścianach konstrukcji.

silosy do zbożaSilosy płaskodenne to również konstrukcje o najwyższym poziomie ogólnej szczelności, co zmniejsza prawdopodobieństwo przedostawania się wody do wnętrza obiektu, czy też wilgoci. Przejawia się to przede wszystkim w uszczelnieniu połączeń pobocznic oraz elementów śrubowych, co z kolei znacznie zwiększa szczelność płaszcza silosu. Dodatkowo, silosy płaskodenne wyróżniać będzie aktywny system przewietrzania ziarna. Dzięki zastosowaniu specjalistycznej głowy wyciągowej turbowent, na dachu obiektu nie będzie gromadziła się wilgoć. Silosy płaskodenne ze względu na sposób ich budowy i specyficzne cechy konstrukcyjne nie sprawiają praktycznie żadnych problemów w utrzymywaniu ich w czystości, nawet zaraz po ich opróżnieniu.

W obecnym czasie widoczna jest coraz większa popularność silosów, czyli podstawowych zbiorników wykorzystywanych do przechowywania ziarna. Ich typem, który cieszy się aktualnie szczególną popularnością, są natomiast silosy płaskodenne. Dzięki specyficznej konstrukcji, utrzymywanie ich w czystości nie sprawia żadnych problemów, niezależnie od ilości zgromadzonego w nich ziarna. Wszystko to sprawia, że podobnego rodzaju konstrukcje można bardzo łatwo spotkać na przeważającej ilości nowoczesnych gospodarstw rolnych w Polsce i na świecie.