wytrzymałe bramki

Co wyróżnia bramki obrotowe wysokie?

Bramki obrotowe są obecnie tym najczęściej wykorzystywanym mechanizmem autoryzacji, cieszącym się coraz większą popularnością. Szczególnie często stosowaną ich odmianą są wysokie rodzaje bramek. Są to urządzenia autoryzacyjne typu automatycznego, sterowane przy pomocy dedykowanych procesorów. Podobnie jak inne rodzaje bramek obrotowych, również te wysokie są wykorzystywane najczęściej do kontrolowania ruchu osobowego.

Obrotowe bramki – jak działają?

obrotowe bramkiPo podaniu sygnału sterującego rotory bramki odblokowują się, co pozwala na przejście w wybranym kierunku. Do aktywacji bramki wykorzystywane mogą być obecnie zupełnie różne mechanizmy. Bramki obrotowe wysokie bardzo dobrze współpracują zazwyczaj z większością dostępnych aktualnie na rynku czytników kart. Mogą być one jednak otwierane również dzięki implementacji dedykowanego przycisku zwiernego. Zastosowania takich zabezpieczeń, jak rekomendowane bramki obrotowe wysokie, są aktualnie praktycznie nieograniczone i uzależnione od oczekiwań użytkownika. Stosuje się je jednak najczęściej w tych miejscach, w których zastosowanie mają różnorodne systemy kontrolowania dostępu. Chodzi tutaj w szczególności o budynki użyteczności publicznej, o obiekty przemysłowe czy też o obiekty sportowe.

wytrzymałe bramkiObrotowe bramki wysokie na tle innych ich typów wyróżniają się zdecydowanie bardziej zaawansowaną konstrukcją. Można je wyposażyć nie tylko w czytniki kart, ale także, dla większego poziomu bezpieczeństwa, w standardowe zamki zamykane na kluczyk. Bramka taka musi być oczywiście bezwzględnie wyposażona również w piktogramy, odpowiedzialne za znakowanie stanu otwarcia i zamknięcia bramki. W tym celu wykorzystuje się najczęściej zielone strzałki oraz symbol czerwonego krzyżyka. Bramki wysokie dają również bardzo szerokie możliwości ich konfiguracji. Na przykład zaprogramować można dowolne sygnały sterujący, zgodnie z wymaganiami klienta, jak również sygnały zwrotne. Emitować mogą również sygnał alarmowy w przypadku próby sforsowania przejścia oraz oczywiście mogą być połączone z zaawansowanym systemem monitoringu.

W obecnym czasie do jednych z bardziej powszechnie stosowanych rozwiązań w kontekście bezpieczeństwa zaliczone mogą być tak zwane bramki obrotowe. Jest to rozwiązanie, cechujące się bardzo szerokimi możliwościami konfiguracji i bezproblemowym połączeniem z innymi systemami bezpieczeństwa. Te właśnie bramki bezpieczeństwa są aktualnie dostępne w kilku rodzajach, różniących się wielkością, budową oraz możliwością lub też jej brakiem programowania zachowań takiego zabezpieczenia.