Co wpływa na popularność moskitier?

Od pewnego czasu coraz większej ilości osób dotyczy problemem z agresywnymi owadami dostającymi się do mieszkania przez otwarte okna. Jedynym sposobem aby skutecznie poradzić sobie ze wspomnianym problemem wydają się być właściwie dobrane moskitiery. Oczywiście kluczowe dla ich działania zgodnie z założeniami jest wybranie właściwego ich rodzaju.

Popularność moskitier

Jeszcze jakiś czas temu bardzo popularnym ich rodzajem były te dostępne w formie siatki przylepionej za pomocą samoprzylepnych pasków. Jak się jednak okazywało najczęściej w praktyce wspomniane rozwiązanie miało zdecydowanie więcej wad niż zalet. Wspomniany klej zapewniał możliwość stabilnego mocowania siatki ochronnej przez ograniczony czas. Wykonane z taniego tworzywa powodowało, że siatka bardzo szybko rozciągała się przez co znacznie mniej skutecznie pełniła swoje początkowe właściwości ochronne. Właśnie dlatego od pewnego czasu najpopularniejsze moskitiery w Zgierzu to te, które wykonane zostały z aluminium. Jak się bowiem okazuje jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej trwałe niż wszystkie inne stosowane alternatywnie. Warto pamiętać o tym, że z tego odpornego tworzywa jakim jest aluminium tworzona jest zarówno sama siatka moskitiery jak również i jej rama. Wpływa to z pewnością bardzo pozytywnie na trwałość całego rozwiązania, które może być z powodzeniem stosowane nawet przez kilka lat.

okna pcvCo ciekawe jednak bardziej trwałe wykonanie jak również brak elastyczności nie powoduje, że moskitiery wykonane z aluminium są trudniejsze w montażu. Zdecydowanie najczęściej tworzone są one według wymiarów okna podanych przez klienta. Następnie są one mocowane dzięki implementacji specjalnego systemu zatrzaskowego. Tym samym nie jest konieczne do jego przeprowadzania żadnych specjalistycznych narzędzi. W przeciwieństwie do moskitier mocowanych samoprzylepnie te ramowe nie powodują praktycznie żadnego uszkodzenia czy też zabrudzenia ramy okiennej. Po nadejściu okresu zimowego można zazwyczaj bez żadnego problemu je zdemontować, a następnie przechować na kolejny rok. Od pewnego czasu coraz większa liczba osób zmuszona jest do korzystania z moskitier w swoim domu. Zmiany klimatu powodują, że problem z owadami dostającymi się do wnętrza domu przez okna jest coraz bardziej uciążliwy. Z tego też względu warto wiedzieć w jaki rodzaj takiego zabezpieczenia warto jest się zaopatrzyć. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem w wielu sytuacjach okazać się mogą moskitiery, które wykonane zostały z aluminium. Cechują się bowiem największą wytrzymałością.

Po moskitiery zapraszamy na www.veodesign.pl.

Dodaj komentarz