wrzosy w ogrodzie

Co warto wiedzieć o uprawie wrzosów w ogrodzie?

W obecnym czasie do jednych ze zdecydowanie najbardziej popularnych roślin uprawianych w ogrodzie należy zaliczyć wrzosy. Rośliny te bowiem wyróżniają się przede wszystkim wysoką wytrzymałością, jak również niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Przed podjęciem decyzji o uprawie wrzosów w swoim ogrodzie, warto jednak zapoznać się z wymaganiami tych właśnie roślin.

Atrakcyjny wygląd wrzosów – jak o nie zadbać?

uprawa wrzosówWrzosy zdecydowanie najlepiej prezentować się będą w ogrodzie posadzone w większej grupie. Dobrym pomysłem jest umiejscowienie ich w bezpośrednim sąsiedztwie brzóz oraz jałowców. Są to bowiem rośliny, które naturalnie rosną zawsze w pobliżu wrzosów. Najbardziej efektownie prezentować się będą te utworzone sztucznie wrzosowiska, w których rosnąć będą odmiany różniące się między sobą kolorystycznie. Wrzosy szczególnie dobrze rozwijać się będą zasadzone na skarpach, w ogrodach skalnych, w pojemnikach, tworząc jednocześnie bardzo atrakcyjne aranżacje. Jeżeli chodzi więc o wrzosy sprzedaż hurtowa jest najlepszą formą dystrybucji, gdzie rośliny te można zakupić. Rośliny te mogą być zdecydowanie najłatwiej rozpoznane na podstawie ich bardzo charakterystycznego wyglądu. Mają one wieloletnie, zdrewniałe łodygi i są w stanie wyrosnąć do około 60 cm wysokości.

wrzosy w ogrodzie Wrzosy mogą być rozpoznane również po poduchowatych kępach, które tworzą oraz po ich zazwyczaj ciemnozielonych liściach. Różne odmiany mogą mieć jednak liście w zupełnie innych kolorach od cytrynowych aż po szare. W czasie pierwszych mrozów liście wrzosów mogą tymczasowo przybrać barwę intensywnie rudą, czerwoną lub też brązową. Wiosną powracają jednak do swojego pierwotnego koloru. Same kwiaty tej rośliny również mogą mieć różne barwy od jasnoróżowej, poprzez intensywnie fioletową, aż po czerwoną lub biała. Kwiaty rozwijają się w okresie od sierpnia i października i nadają się, po zerwaniu, na przykład do bukietów. Są bardzo trwałe na przykład na niekorzystne warunki pogodowe, przez co wrzosy są roślinami jednymi z prostszymi w codziennej uprawie.

Do jednych z najbardziej popularnych roślin ogrodowych z całą pewnością zaliczyć należy wrzosy. Roślina ta ceniona jest przede wszystkim za jej bardzo atrakcyjny wygląd, chociaż nie są to jej jedyne cenne właściwości. Wrzosy wyróżniają się bowiem również bardzo wysoką trwałością, dzięki której zachowują swoją atrakcyjność niezależnie od warunków pogodowych oraz temperaturowych. Wrzosy doskonale sprawdzają się na przykład jako element jesiennego bukietu, a dla najlepszych efektów wizualnych warto jednocześnie uprawiać różne odmiany tej rośliny.

Więcej na stronie: www.drewek.pl

Dodaj komentarz