Wyróżniki:
- futurystyczne kształty,
- przeważał srebrny, biały i niebieski kolor,
- kosmiczne motywy,
- gładkie, błyszczące powierzchnie,
- używano materiałów takich jak: szkło, metal, plastik.

space age

Space age, to okres w którym społeczeństwo zafascynowane było podróżami kosmicznymi, dlatego powstało wiele projektów, które mają futurystyczny charakter. W 1969r. Neil Armstrong i Buzz Aldrin, w Apollo XI, byli pierwszymi ludźmi którzy postawili pierwsze kroki na Księżycu. Ludzie optymistycznie patrzyli w przyszłość i swoim entuzjazmem objęli projekty wzornicze, architektoniczne czy ubrań. Częstym motywem były latające spodki bumerangi, parabole czy atomy. Projektanci używali nowych materiałów, aby sprostać wymaganiom społeczeństwa. Używano tworzyw sztucznych, metali, tworzywa syntetyczne, poliestrów. Artykuły gospodarstwa domowego odzwierciedlały kształty rakiet, statków, satelit kosmicznych. Kosmiczne motywy pojawiły się również na tkaninach. Dominującymi kolorami był biały, srebrny i niebieski. Materiały często były błyszczące, co nadawało jeszcze bardziej futurystyczny wygląd.

Styl ten czerpał inspirację z dziedzin związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej. Był to popularny styl w modzie, meblach i wyposażeniu wnętrz w 1960 roku. Styl ten nie jest znany z subtelności. Rozwinął się bazując na Streamline, wykorzystywał zdobycze technologii i chciał je używać w nowej rzeczywistości. Aby podróżować po kosmosie, projekty musiały być niewielkie i lekkie i wydajne. Takie myślenie wdrożono do codziennego życia, gdzie produkty miały oszczędzać czas i porządkować przestrzeń.

Cechy architektury Space age to gładkie, wyprofilowane geometryczne kształty, użycie stali, szkła i neonów.  Z kolei filary często przybierały kształt paraboli, bumerangów. Często budynki miały wydawać się, że grawitują.

Styl ten nie był brany serio, ale miał wielu zwolenników przez pewien okres, lecz szybki nastąpił jego kres.

Przedstawiciele:

Edward Mann, Edward Craven-Walker, Eero Aarnio, Oliver Mourgue, Richard Sapper, Marco Zanuso Sr.Comment now!Trackbacks