Adam Orlewicz jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się głównie projektami z zakresu wystawiennictwa muzealnego i plenerowego.

Adam Orlewicz, Wystawy, Projektanci

Wystawa „Juliusz Słowacki w podróży” (fot. www.orle.wordpress.com)

Stworzył m.in. projekty wystawowe dla Muzeum Literatury w Warszawie, Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, Domu Spotkań z Historią oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. W swoim dorobku ma również wiele realizacji zagranicznych m.in. w Moskwie, Odessie, Kijowie, Tuluzie, Dreźnie.

Adam Orlewicz, Wystawy, Projektanci

Wystawa “Joseph Conrad twixt land and sea” (fot. www.orle.wordpress.com)

Od 2008 roku Adam Orlewicz pracuje na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Polsko – Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Adam Orlewicz, Wystawy, Projektanci

Wystawa “Warszawiacy / mieszkańcy dwóch miast” (fot. www.orle.wordpress.com)

Nagrody i wyróżnienia w konkursach
2008│konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego Wystaw i Wnętrz Ekspozycyjnych Oddziału Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Muzeum Wisły w Tczewie (III miejsce),
2008│konkurs na scenariusz, scenografię, wnętrze i elewację Pawilonu Polskiego na Światowej Wystawie EXPO 2008 w Saragossie (wyróżnienie),
2007│konkurs na koncepcję interaktywnej wystawy dla dzieci w Centrum Nauki Kopernik (wyróżnienie),
2005│konkurs Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla 2004” (wyróżnienie za projekt plastyczny wystawy plenerowej „Skrawek wolnej Warszawy – codzienność powstańczej Starówki”)

Adam Orlewicz, Wystawy, Projektanci

Wystawa „50 lat fotografii prasowej Aleksandra Jałosińskiego” (fot. www.orle.wordpress.com)

Więcej na:
www.orle.wordpress.comComment now!Trackbacks