Protein Design to marka, powstała po to, aby zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów, stawiających na nowoczesny design. Firma zajmuje się projektowaniem mebli oraz form przemysłowych. W projektach często można zaobserwować wzory zainspirowane folkiem.

Folk, Protein Design

Zako NEW! (fot. www.proteindesign.pl)

Katarzyna Herman-Janiec absolwentka ASP w Krakowie, laureatka konkursu Hettich International Design Award; („Furniture storage”) 2005; oraz konkursu organizowanego przez Nowy Styl, („Krzesło i stół do polskiej kuchni”) 2005.

Folk, Protein Design

Pleciaki (fot. www.proteindesign.pl)

Jednym z ciekawych projektów jest Pleciak wykonany z magazynów. Ten ekologiczny obiekt ma wiele funkcji, może być zarówno schowkiem na zabawki jak i siedziskiem. Tkaniny na poduchach, zostały zaprojektowane w oparciu o tradycyjne malowanki zalipiańskie.

Folk, Protein Design

Toy – Box (fot. www.proteindesign.pl)

Toy- Box z kolei, w zależności od potrzeb, może być zabawką samą w sobie, lub rozkładaną półką -pojemnikiem na dziecięce zabawki.

Folk, Protein Design

SHE! lamp (fot. www.proteindesign.pl)

Inny projekt: Lampka SHE! powstała z inspiracji tradycyjnymi kieckami łowickimi. Lampka może zmienić swoje oblicze i zmienić się w pielęgniarkę.

Więcej na:
www.proteindesign.plComment now!Trackbacks