Studio 1:1 pracownia projektowa z Gdańska szuka równowagi pomiędzy procesem projektowania, a wdrażaniem myśli projektowej do produkcji. Nazwa pracowni odzwierciedla jej ambicje. Twórcy zainteresowani są zarówno tworzeniem nowych idei, jak i nadzorem ich realizacji. Proces projektowania uważają za zakończony z chwilą odbioru produktu w skali 1:1.

Studio 1:1, Projektanci, Design

mPosition (fot. www.studio1do1.pl)

Pracownia powstała w 2001r. Od tego czasu Studio 1:1 zrealizowało szereg projektów w Polsce i zagranicą z zakresu mebli jednostkowych i seryjnych, sprzętu elektroinstalacyjnego, środków transportu, oświetlenia, identyfikacji wizualnej, projektowania sklepów sieciowych, wystawiennictwa i wielu innych. Ich klientami są między innymi: Roger, Flowair, Profim, Reserved,  Cropptown, House, Mohito, Rejs, Home&You, Cezos.

Sorriso (fot. www.studio1do1.pl)

Aby zapewnić najwyższą jakość w projektowaniu, tworzą specjalistyczne, małe zespoły na okoliczność każdego nowego zlecenia, dobierając kreatywnych oraz dynamicznych projektantów z różnych branż: wzornictwa, architektury, grafiki, fotografii, realizacji filmowej.

Lampa Techno (fot. www.studio1do1.pl)

Najważniejsze nagrody
- niezależna nagroda iF product design award 2013, jedna z najważniejszych w dziedzinie wzornictwa na świecie dla zaprojektowanej nagrzewnicy wodnej LEO FS, (Flowair)
- statuetka „Diament Meblarstwa 2013” w kategorii przestrzeń kontraktowa w klasie premium oraz nagroda „Produkt Roku 2013”, organizowanym przez magazyn „Meble Plus” dla fotela Sorriso (PROFIm)
- I nagroda w  konkursie na projekt zintegrowanego stanowiska do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej, organizowanym przez IWP i firmę PROFIm, 2008 r.
Fotel mPosition otrzymał kilka nagród m.in. „Dobry Wzór 2011” w konkursie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, „Top Design Award 2011” w konkursie Arena Design w Poznaniu, „Produkt Roku 2012” przyznany przez magazyn „Meble Plus”.
- I nagroda w konkursie na koncepcję scenografii stałej wystawy Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, 2008 (projekt zespołowy)
- II nagroda w konkursie  na Koncepcję i Scenografię Stałej Ekspozycji Poświęconej “Solidarności” w Europejskim Centrum Solidarności, 2006
- II nagroda w konkursie na Opracowanie Koncepcji Wystawy Stałej Muzeum Miasta Gdyni, 2007

Stolik kawowy (fot. www.studio1do1.pl)

Najważniejsze wystawy
- „Design.pl. Twarze Polskiego Designu” w Galerii Narodowej w Pradze-organizator PRO-DESIGN.PL wrzesień-paździerik 2010r,
- ARENA DESIGN, nagroda główna dla mPosition- Top Design Award 2011, Poznań maj 2011r,
- Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz ORGATEC w Kolonii, mPosition październik 2012r,
- ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL PoZDROWIEnie z Przyszłości”, mPosition  październik 2012 r.

Karmnik (fot. www.studio1do1.pl)

Świecznik (fot. www.studio1do1.pl)

Studio 1:1, Projektanci, Design

Kosz (fot. www.studio1do1.pl)

Więcej na:
www.studio1do1.plComment now!Trackbacks