Nowoczesne wzornictwo lamp Velt, cechujące się prostotą formy, doskonale współgra ze szkłem wykonanym tradycyjną metodą hutniczą. W efekcie powstają lampy, które pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Velt, Lampy, Projektanci, Red Dot Award, Dizajn

Lampa Laga (fot. www.velt.pl)

Lampy Velt tworzą Marię Veltuzen-Nagrabecką i Leszek Nagrabecki, którzy od ponad 30 lat tworzą unikalne szkło użytkowe, sygnowane najpierw całym nazwiskiem Veltuzen, a potem jego skróconą formą Velt. Do rodzinnego biznesu dołączył syn Jeremi Nagrabecki, który tworzy przede wszystkim lampy ze szkła sodowego.

Velt, Lampy, Projektanci, Red Dot Award, Dizajn

Lampa (fot. www.velt.pl)

Oko to lampa stojąca z kloszem o regularnym, okrągłym kształcie, przypominającym gałkę oczną lub peryskop. Jej zaletą jest możliwość skierowania snopa światła w dowolnym kierunku przez przesunięcie magnetycznym kółkiem po kloszu. Dzięki temu rozwiązaniu możemy oświetlić każdą część pomieszczenia bez konieczności przestawiania lampy.

Velt, Lampy, Projektanci, Red Dot Award, Dizajn

Lampa „JU” (fot. www.velt.pl)

Lampa JU kształtem przypomina literę Ю pisaną cyrylicą. Po przeźroczystym szklanym pierścieniu, jak po szynie, można dookoła przesuwać żarówkę halogenową. Cały pierścień także jest ruchomy, co sprawia że snop światła można ustawić w dowolnym kierunku. Źródło światła jeżdżące po szklanym pierścieniu to nowatorskie i pomysłowe rozwiązanie funkcji skierowania światła na wybrany obiekt.

Velt, Lampy, Projektanci, Red Dot Award, Dizajn

Lampa „OKO” (fot. www.velt.pl)

Lampa „Laga” wykorzystuje zasadę światłowodu. Rozświetlony sopel z ręcznie formowanego szkła jest zawieszony na transparentnym przewodzie, lub zamontowany bezpośrednio z sufitu podwieszanego. Lampy efektownie wyglądają gdy zawieszone w grupie tworzą gęstwinę. Każda lampa jest unikatowa.

Więcej na:
www.velt.plComment now!Trackbacks