Grzegorz Bień jest absolwentem wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończył również kierunek Projektowanie Produktu i Komunikacji Wizualnej w Wyższej Szkole Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach. Już w 2011 r. został nagrodzony w konkursie Fashion Design Awards, na który wykonał BigBag.

Red Dot Awards 2012

„The modular concept of the route”, Grzegorz Bień (fot. materiały promocyjne)

Grzegorz Bień jako pierwszy Polak, obok Kamila Laszuk, zdobył nagrodę Red Dot Design Award 2012 w kategorii Design Concept. Zwycięski projekt to modularna trasa rowerowa, możliwa do instalacji na każdym terenie. Budowa modułowa umożliwia instalację trasy rowerowej na bardzo stromych stokach, między drzewami, przez strumienie, skały, błoto, czy miękkie zarośla. Moduły mogą być montowane i używane o każdej porze roku, bez względu na pogodę, a także na dowolnym gruncie. Ważnym elementem jest krótki czas potrzebny do montażu i demontażu trasy, gdyż nie ma potrzeby wykonywania obliczeń wytrzymałościowych za każdym razem.

„The modular concept of the route”, Grzegorz Bień, Red Dot Awards 2012

„The modular concept of the route”, Grzegorz Bień (fot. materiały promocyjne)

Ponadto, ergonomicznie zaprojektowany moduł (z zaokrąglonymi końcami) zmniejsza prawdopodobieństwo urazów ciała. Rowki na każdym module zapewniają przyczepność opon, a wszystkie obciążenia są przekazywane bezpośrednio do podłoża.

Więcej na:
www.grzegorzbien.com
www.red-dot.sg
www.designattack.plComment now!Trackbacks